Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série pátá

503  Succession
(Nástupnictví)
Prod. num. V0902
Další postavy: Ares, Mavican


Synopse:
   Ares si užívá s Mavican. Ta po něm chce, aby z ní udělal svou pravou ruku, nástupkyni Xeny. Ares to však odmítá a nehodlá se s ní o tom bavit.
   Xena mlátí záporáky jedna radost a Gabriela z toho není dvakrát šťastná, taky by si ráda bouchla. Poté jde Gabriela pro vodu a brblá u toho, že ji Xena podceňuje atd. Objevuje se Ares a vyjadřuje Gabriele pochopení. Potom zmizí. Gabriela jde pryč, ale její vaky proříznou nože (?) hozené Mavican. Gabriela se ji zeptá, proč to dělá. Mavican jí odvětí, že hodlá Xena zabít - a nejjistější způsob, jak se s Xenou setkat, je zabít Gabrielu.
   Mavican hází po Gabriele kopí. Objevuje se Xena a kopí zastavuje. Gabriela protestuje, že by to zvládla sama, ale Xena ji umlčí. Mavican Xeně říká, že ji zabije a hází po ní nějaké vrhací nesmysly. Xena je vykryje a na oplátku hází nový chakram, který se během letu rozkládá na dvě části. Mavican však obratně uhýbá a tak se chakram ke Xeně vrací bez jakéhokoliv zásahu. Pak se na sebe vrhnou s meči a začnou demolovat okolí. Objevuje se Ares a souboj přeruší, protože nechce, aby děvčata likvidovala chrám Deméter. Mavican je naštvaná, protože Ares chce, aby Xenu nechala na pokoji. Je mu odhodlána předvést, co umí, a hodí po Xeně meč - ten však odrazí Gabriela svými saiemi. Ares prohlásí, že pokud se chtějí rvát, tak někde jinde a udělá tunel (ala HTLJ) někam pryč. Stanoví pravidla: když Mavican zabije Xenu, vrátí ji Ares zpět; pokud ovšem Xena zabije Mavican, zůstane na druhém konci tunelu; každá z nich může Area kdykoliv zavolat a požádat o pomoc. Mavican do tunelu s radostí skočí. Xeně se nechce, ale Ares jí řekne, že chce Mavican vyzkoušet, přidá na sile větru a Xena i Gabriela jsou do tunelu zafouknuty společně.
   Gabriela se ocitne sama v temné místnosti jen s jednou bodovkou.
   Xena se objeví na louce. Objeví se Mavican a obě zjišťují, že nemají zbraně. Xena navíc zjistí, že nemá ani Gabrielu. Skopne Mavican ze svahu a vydá se Gabrielu hledat.
   Zapadne Slunce a Gabriela se ocitne v temném lese, zatímco Xena v oné temné izolačce. Gabriela najde tábořiště Mavican a něco kutí na zemi. Objevuje se Mavican. Chvilinku se zdá, že má Gabriela navrch, ovšem Mavican ji přemůže a uvede do stavu bezvědomí.
   Gabriela se probudí zavřená v dřevěné kleci. Mavican ji chvíli obšťastňuje svými řečmi. Vychází Slunce a Gabriela se promění ve Xenu. Mavican je tím nadšena a vysloví Areovi obdiv. Snaží se Xenu dostat, ale ta ji (byť v kleci) trošku pošramotí a dostane se ven. Chce po Mavican skočit, ale ta je už pryč.
   Xena jde k potoku a něco tam kutí. Objevuje se Ares a říká jí, že rád vidí znovu bojovat svou starou dívčinu. Také vyjádří obdiv nad tím, jak se Gabriela naučila bojovat.
   Xena připraví past na Mavican. Mavican si udělá ostrý kamenný odštěpek. Xena naláká Mavican k sobě kouřem z ohně. Když Mavican dorazí, trošku kecá. Potom se začnou mlátit a Xena dostane Mavican na zem a začne ji svazovat liánou. Zapadne však Slunce a Xena se změní v Gabrielu. Mavican toho využije a setřese ji ze sebe. Gabriela šáhne po holi opřené o strom, čímž uvede v chod past připravenou Xenou. Ze stromů se vyhoupne zavěšená kláda (ala beranidlo). Gabriela se stihne skrčit a Mavican dostane zásah. Potom hodí po Gabriele onen kamenný odštěpek. Ta to chytne do ramene a začne utíkat pryč.
   Xena se objeví v Areově trůnní místnosti. Ares jí řekne, že tohle divadlo nepodniká kvůli Mavica ani kvůli ní, ale kvůli Gabriele - vždyť kdo by mohl být lepším následníkem Xeny než ten, koho Xena sama vychovala - a že hodlá Gabriele učinit nabídku. Potom zmizí a Xena je opět ve tmě.
   Gabriela se dostane do jeskyně, ve které je hluboká díra s liánami. Založí oheň a čeká. Mavican ji stopuje i podle krve, kterou za sebou zanechává. Na holi, kterou má stále s sebou, najde omotanou kůru a na ni vzkaz od Xeny - ten Gabriele vysvětluje, že Xena má den a ona noc, že nesmí zabít Mavican, protože to je to, co Ares chce, ale Xena netuší proč.
   Gabriele se zjevuje Ares a nabízí jí, aby zaujala po jeho boku místo, které kdysi náleželo Xeně. Snaží se ji ukecat a dá jí čas na rozmyšlenou - jako prémii dostane od něj Gabriela jednu sai, se kterou má zabít Mavican. Potom Ares zmizí.
   Do jeskyně přichází Mavican a chce Gabrielu zabít. Chvilku se mlátí a Gabriela se dostane do pozice, kdy může Mavican zabít, ovšem odhodí sai pryč a zabít ji odmítá. Mavican se to chystá skoncovat, ale v tu chvíli vyjde Slunce a Gabriela zmorfuje do Xeny. Ta se snaží Mavican vysvětlit, že Areovi o ni vůbec nejde, že je to jen divadlo. Mavican jí nevěří a začne na ni dorážet. Xena uvolní několik kamenů, které zasypou vchod do jeskyně. Potom srazí Mavican na liány nad jámou a sama tam skončí taky. Mavican volá Area a žádá ho o pomoc. Ares vytvoří tunel a Xena do něj skáče. Poté Ares tunel zavře a Mavican visí na liáně dál. Ptá se Area, co to má znamenat, a ten jí odvětí, že řekl, že ho zavolat může - ne že má.
   Gabriela a Xena jsou zpátky. Objevuje se Ares a říká jim, že vyhrály. Xena říká Gabriele, že je na ni hrdá. Také jí říká, že jí Ares kdysi řekl, že ten, kdo žádá o jeho pomoc, ji není hoden, což se Mavican stalo osudným. Ares připomene Gabriele, že jeho nabídka nadále platí, a zmizí. Xena řekne Gabriele, že teď už na ni bude brát ohled - za odměnu dostane příštích sedm prcků, na které po cestě narazí.
 
Komentář:
• Ares' Libido was not harmed during the production of this motion picture
• pěkná příjemná oddychová epizoda ve čtyřech lidech (plus pár létajících záporáků)
• Mavican je starý známý model vyšinuté otravné blondýny - sice se s tím už opakují, ale mně osobně to ani náhodou nevadí
• na této epizodě si mi moc líbí zápletka, skutečně dost dobře vymyšlená - pochvala pro Stevena L. Searse...
• Ares je prostě starý intrikán a nikdy to nebude jinak - asi si vzpomněl na své sympatie ke Gabriele z dílu The Quill Is Mightier ;-)
• Ares pořádně zabodoval vynikající hláškou "What in the name of - ME - did you think you were doing?" :-))))
• zkrátka skutečně příjemná oddechovka, ono po té trilogii IOM-FA-Chak už nějaká byla dost zapotřebí

Dabing:
• hmm, na pár místech zase neseděl překlad, z tvrďáckých řečí udělali nudné proslovy (třeba Mavican před znělkou říká Gabriele, že chce zabít Xenu - a že ví, že nejlepší způsob, jak se s Xenou setkat, je zabít Gabrielu... ono překlad významově sice vyzněl stejně, ale tak nějak suše)... prostě musím znovu opakovat, že nad originál není, zapalte N@VU a Jana Urbánka vyhoďte z okna na hroty kopí ozbrojeného davu...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.73
Doposud známkovalo 15 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma