Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série pátá

504  Animal Attraction
(Zvířecí přitažlivost)
Prod. num. V0904
Další postavy: Joxer, Amarice, Arman, Talia, Darcon


Synopse:
   Xena, Gabriela, Joxer a Amarice cestují po cestě. Joxer si povídá s Amarice a ta mu říká, že chlapi jsou na nic (holt Amazonka ;-) ). Joxer se ohlédne na Gabrielu. Té to vadí a stěžuje si Xeně, že na ni Joxer zase hází pohledy. Xena však moc nevnímá, jelikož zrovna chrápe v sedle Argo.
   Z dálky se ozve zařehtání vystrašeného koně. Xena pobídne Argo do cvalu. Ostatní běží po svých. Kousek dál po cestě nalézají koně chyceného do pasti. Xena řekne Gabriele, aby koně uklidnila, a sama mu vyndá poraněnou nohu z pasti. Po ošetření chce koně pustit, ale Gabriela má jiné úmysly.
   Naši cestovatelé přicházejí i se zraněným koněm do města Spamona, které je proslulé svými horkými prameny, a hodlají si zde odpočinout. Koně odvádějí do stájí. Tam jim správce stájí (?) řekne, že ve městě je zakázáno nosit zbraně. To se Amarice samozřejmě nelíbí a začne vykřikovat, že nikdo nepřinutí Xenu odložit zbraně. Objeví se však Talia, která prohlásí, že ona Xenu přinutí. Pustí se s ní do souboje a po chvíli skončí na zemi. Když se z ní zvedne, tak se přivítá s Xenou a vychází najevo, že jsou staré známé.
   Xena pojídá s Talií v baru a objevuje se Taliin zástupce (Talia je místní šerif). Ukazuje jí dýku, kterou našli - ta je Taliina, ovšem zanechala ji v zloduchovi jménem Darcon, o kterém si myslela, že ho tak zabila. Zástupce rezignuje na svou funkci.
   Amarice jde do lázní a tam díky své nešikovnosti málem utopí Armana (z epizody The Convert). Stihne ho však zachránit pomocí dýchání z úst do úst. Arman se probere a s Amarice na sebe chvilku nevěřícně zírají. Zjevuje se Joxer a seznamuje je. Amarice jde pryč a uklouzne na podlaze, čemuž se Joxer i Arman začnou smát. Amarice se urazí a pěkně od plic jim vynadá (hned na začátku je však bohužel přehlušena zvonem).
   Xena a Gabriela si užívají v páře a Amarice před nimi pochoduje a stěžuje si na Joxera a Armana. Xeně pořád není moc dobře a tak ji Gabriela přiměje, aby se přestala léčit sama a navštívila jiného léčitele. Joxer a Arman si dopřávají masáž a baví se o Amarice i o ženských obecně.
   Xena se nechá vyšetřit od léčitele a ten jí řekne, že je ve výborném zdravotním stavu, když se vezme v úvahu, že je těhotná. Xena, zcela v šoku, léčitele napadne a nazve ho šarlatánem. Tvrdí, že jisté úkony, jichž je k otěhotnění tak nějak zapotřebí, už hodně dlouho neprovozovala, že je doslova "love free zone".
   Gabriela se snaží navázat přátelství se zraněným koněm pomocí jablek, ale ten ji ignoruje. Nepomůže ani přímluva Argo.
   Arman jde do stájí za Gabrielou. Ta mu řekne, že urazili Amaricinu hrdost, a navrhne mu usmíření pomocí květin. Arman to jde zařídit. Gabriela si ováže nohu a snaží se simulací zranění opět navázat kontakt.
   Talia a Xena se baví o Darconovi. Vychází najevo, že Darcon je Taliin manžel, ovšem ona ho už nemiluje. Xena trvá na tom, že Talii pomůže, ale ta pomoc odmítá, obzvláště od těhotné Xeny. Říká jí, že těhotenství je na ní vidět i cítit.
   Xena jde do baru a objednává si mléko. Přichází tam Amarice a stěžuje si na Armana. Xena odchází a přichází Arman. Dává Amarice květiny. Ta je tím polichocena, je to pro ni poprvé, co něco takového dostala. Arman jí říká, že potřebuje muže, který by ji chránil, a Amarice začne vyšilovat. Po krátké hádce se však začnou líbat. Vyrušuje je příchozí Joxer, který hledá Gabrielu. Amarice naštvaně odejde a po ní i Arman.
   Talia venku nasedá na svého koně a jede pryč.
   Xena si povídá s Argo a říká jí, že je těhotná a nemá ani nejmenší tušení, jak se to mohlo stát, a že Gabriela z toho zešílí.
   Arman si promluví s Xenou o Amarice. Ta ho pošle za ní zpět do baru. Ovšem zase se pohádají.
   Gabriela se stále seznamuje s novým koněm. Do stájí přichází Xena a sleduje to. Tamtéž přichází Joxer a rozhádaní Arman a Amarice a řvou na celé kolo. Gabriela řekne Xeně, aby je ztišila, že plaší koně. Xena tedy zplna hrdla zakřičí, že je těhotná. Následuje několik nevěřícných pohledů (obzvláště od Gabriely) a opatrných gratulací. Všichni chtějí znát autora, ale Xena jim řekne, že neví. Joxer oznámí, že do města míří Darcon a že dorazí za soumraku. Chtěl to říct Talii, ale ta není k nalezení. Xena tedy začne organizovat obranu.
   Arman a Amarice dostanou od Xeny za úkol hlídat zadní příjezdovou cestu. Společných chvil využijí k tomu, že si to mezi sebou konečně po dobrém vyjasní a opět se vrhnou na líbání.
   Xena a Gabriela sledují hlavní ulici. Gabriela navrhuje Xeně několik potencionálních kandidátů (Ares, Hercules), ale ta na to nereaguje zrovna vstřícně. Po chvíli se začne vše třást, jak Darcon se svou bandou přijíždí do města.
   Na ulici vchází Talia a staví se proti Darconovi. Ten slézá z koně a staví se proti ní, svým hochům přikáže rozptýlit se po městě. Stojí proti sobě, pravou ruku připravenou k tasení a hození dýky. K tomu dojde, oba však minou a vrhnou se tedy na sebe pomocí mečů. Xena dbá na regulérnost jejich souboje. Její sidekickové zatím likvidují zbytek bandy rozlezlý po městě a při té příležitosti Gabriela konečně navazuje přátelský vztah se zraněným koněm. Talia konečně Darcona poráží a hodlá ho předat soudci.
   Gabriela nasedá na svého nového přitele a cesta dále do Řecka pokračuje.
 
Komentář:
• Although The Rabbit Died, No other animals were harmed during the production of this motion picture.
• kdo je otcem Xenina dítěte? Gabriela? Joxer? Ares? Je to Jimbo? Pan Garrison? Denverští Mustangové? Odpověď na tuto otázku se dozvíte v epizodě Seeds Of Faith...
• nějak mi přijde, že tato epizoda je čistě účelově stvořena ke dvěma věcem - k oznámení faktu, že je Xena (prostřednictvím LL) těhotná a také k upotřebení postavy Amarice v komediální epizodě...
• hehe, stylizace do westernu se mi móóóóóóóóc líbí, obzvláště každou chvilku znějící zvuk ostruh (dokonce i v lázních :-)) )... BTW pěkný byl i záběr na sluneční hodiny, zjevně odkazující na western Sama Raimiho The Quick And The Dead (Rychlejší než smrt) :-))
• totálně mě dostaly celkem tři věci - Xena s medvídkem, Xena zvracející do sudu a hlavně "střelecký" souboj Talie a Darcona na kol - na dýky :-)))))
• hehe, Joxer má občas i chvilky, kdy s ním naprosto souhlasím - příkladem je jeho tvrzení "Women - can't live with 'em - can't chain 'em in the yard." ;-))))
• jinak v roli Talie jste určitě poznali Alison Bruce alias královnu Amazonek Melosu (epizoda Hooves & Harlots) a v roli jejího nezvedeného manžela Darcona věrného Callistina psíčka Theodora...
• prostě taková pohodová těhotenská oddechovka :-)))

Dabing:
• hmm, jako obvykle...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.75
Doposud známkovalo 20 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma