Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série pátá

505  Them Bones, Them Bones
(Kosti, kosti, kostičky)
Prod. num. V0905
Další postavy: Alti, Amarice, Yakut


Synopse:
   Xena si bere na zmírnění projevů těhotenství nějakou bylinu. Po chvíli se začne cítit špatně a s Gabrielinou pomocí se dostane k léčitelce. Tam má však halucinaci, kdy ji z břicha vylézá malá kostřička, po které upadne do mdlob. Po probrání říká Gabriele a Amarice, která dorazila, že se něco pokouší zabít její dítě - to, co viděla, nebyla totiž halucinace, ale vidina, varování - a že se musí vypravit za Yakut, která už bude vědět co dál.
   Po dlouhé cestě doráží naše trojka k severním Amazonkám. Yakut řekne Xeně, že životní sílu jejího dítěte vysává někdo ze světa duší - někdo nosící znak šamanky. Xena si uvědomuje, že je to Alti.
   Xena se chce vydat za Alti do světa duší a zabít ji tam. Gabriela ji však ukecá, že tam půjde ona, protože Xena je těhotná. Xena ji tedy zasvětí do šamanských praktik a vysvětlí jí rituál přechodu do říše duší. Ten je poté proveden a Gabriela se ocitá mimo fyzický svět. Už ji očekává Alti, která ji hned chytne pod krkem a po krátkém countdownu ji přivede do stavu smrti. Přitom jí řekne, že Xenino dítě rozhodně nehodlá zabít, ale právě naopak chce, aby se narodilo. Xena Gabrielu resuscituje a přetáhne zpět k sobě do skutečného světa. Gabriela jí říká, co jí Alti řekla - Xena správně odhadne, že Alti hodlá nahradit duši dítěte svou duší. Je rozhodnuto, že Xena a Yakut pojedou pro pozůstatky Alti, zatímco Gabriela a Amarice zajedou do Amazonské svatyně pro speciální jantar, který by po aplikaci na ostatky Alti měl uvěznit v sobě její duši. Yakut varuje Gabrielu a Amarice, že svatyni hlídá mystička, která je schopna vidět do lidí a odhalit pravdu.
   Yakut po cestě říká Xeně o šamanské teorii o stromu s nespočetně mnoha větvemi, na kterých sedí duše nenarozených dětí; a když se jejich matka smíří s mateřstvím, tak jí pošlou děkovný vzkaz v podobě holubice.
   Xena a Yakut se soumrakem dorazí k cíli cesty. Tam Xena zjišťuje, že někam zmizela Altiina lebka. Ta se vzápětí objeví u Yakut, která tvrdí, že ji vzala, aby ovládla sílu Alti pro dobrou věc - místo toho však probudila Altiinu duši. Xena z toho nadšená není.
   V noci se Xena probudí a zjišťuje, že Yakut přešla do říše duší. Vypravuje se tedy za ní. Dostane ji ven, ovšem Alti se podaří uzmout duši Xenina dítěte a hodlá ji vrátit pouze pod podmínkou, že ji Xena přenese zpět do skutečného světa.
   Gabriela a Amarice jsou ve svatyni. Objevuje se strážkyně a říká, že dál mohou pouze Amazonky - a jedna z nich prý Amazonka není. Amarice se otočí a uteče pryč. Gabriela dostane jantar a jde ke koním, kde čeká Amarice. Ta jí říká, že byla osamocená a chtěla někam patřit - a tak se začala vydávat za Amazonku.
   Když se Gabriela a Amarice vrátit zpět do vesnice Amazonek, zjišťují, že Alti má duši dítěte - nemohou tedy použít jantar dokud ji mít bude, protože ten by uvěznil obě duše.
   Amazonky připravují rituál v jeskyni. Xena přejde do říše duší a řekne Alti, aby ji uchopila za ruku. Alti to udělá a Xena se objeví v jeskyni. Také se začne skládat Altiina kostra, která potom seskočí z oltáře (?) na zem a pěkně se protáhne. Xena chce podle úmluvy duši dítěte, ale Alti (kostra) ji spolkne. Xena jí tedy řekne, že se nechala oklamat, že teď jsou v jejích (Xeniných) snech, načež se také uvede do stavu kosterného. Začnou se s Alti mlátit. Ve skutečném, fyzickém světě, vše kontrolují Amazonky. Když Xena získá duši dítěte, začnou polévat pozůstatky Alti jantarem, čímž ji ukončí, a Xenu přivedou zpět.
   Gabriela dává Amarice svůj náhrdelník a přijímá ji do svého kmene Amazonek. Amarice se rozhodne, že zůstane u severních Amazonek.
   Yakut si povídá s Xenou a společně vidí holubici, která odlétá pryč.
 
Komentář:
• Xena and Alti were Bad To The Bone during the production of this motion picture.
• WOOOW, opravdu špičkovní epizoda - jedna z nejlepších epizod páté série
• Alti strikes BACK!! - já ji prostě žeru - má-li některá postava v XWP skutečně reprezentovat zlo v jeho nejčistčí podobě, pak je to bezpochyby Alti - Callisto je proti ní učiněná amatérka padlá na hlavu ;-)
• hehe, na začátku bylo krásně předvedeno, že těhotenství může být opravdu velice riziková záležitost :-))
• opět LoDuca RULEZ!! - zase se vytáhl s novou skvělou hudbou :-)))))
• no a potom tu máme skvělou sekvenci scén, která začíná lovem jelena a končí vytažením Gabriely ze světa duší - to je prostě pošušňáníčko nejvyšší kvality...
• hehe, kostřičky od časů Army Of Darkness udělaly technický krok vpřed (i když v AoD byly o dost srandovnější) - a zakončení "kosterního" souboje mezi Xenou a Alti ala Black Knight (tj. postupným osekáním končetin) bylo móóóc pěkné :-))
• trošku mi vadily poněkud dlouhé střihové sekvence provázející přechod do světa duší - kdyby byly poloviční až třetinové, vůbec by to nevadilo, právě naopak...
• prostě naprosto špičkovní epizoda - ve svých tužbách jsem sice čekal ještě o kousek víc, naprostou extázi, ale zklamán jsem rozhodně nebyl...

Dabing:
• této epizodě byla uštědřena dabingem tvrdá a podpásová rána - jako obvykle byla krutě zmršena Alti, MK opět předvedla, že neumí pořádně zařvat (mám na mysli skutečný, až zvířecí řev, takový, jaký LL předvádí na začátku)...
• opět nezklamal ani překlad, "Jan Urbánek je bestie!"... ono totiž Alti přivítá Gabrielu slovy "Xena's little bitch!", což bylo přeloženo jako "Xena je bestie." - za takový překlad by i žák ZŠ dostal za pět, a oni za to někomu i platí :-(((( ... prostě vykastrovat a pověsit za střeva do průvanu...
• čili pokud se někomu nezdá mé nadšené hodnocení, tak upozorňuji, že hodnotím verzi originální...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.68
Doposud známkovalo 22 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma