Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série pátá

506  Purity
(Čistota)
Prod. num. V0906
Další postavy: Joxer, Pao Ssu, K'ao Hsin, Go Kun


Synopse:
   Do tábořiště vpadne chinský mnich s vyříznutým jazykem. Xena u něj najde zprávu od Lao Ma, ve které se praví, že jestřáb a holubice se musí spojit moudrostí. A tak se vyrazí do Chin.
   Xena, Gabriela a Joxer jdou do kláštera, kde Xena ukryla knihu moudrosti Lao Ma. Dorazí do vesnice pod ním a jsou překvapeni, že je prázdná. Vzápětí započne útok výbušnými raketami (nebo rachejtlemi) na klášter. Spěchají tam tedy, zapojují se do boje. Během něho ze střechy seskočí mladá bojovnice a začne mlátit za jejich stranu. Po boji se představí jako Pao Ssu, dcera Lao Ma.
   Pao Ssu říká, že za výbuchy může černý prach - jeho výroba je sice přísně zakázána a recept je tajný, ale zloduch Go Kun ho nějak dokázal vyrobit a používá ho. Xena jde pro knihu, ale ta je pryč. Dá Joxerovi jinou knihu a řekne mu, aby ji dal do sedlové brašny Argo. Potom pošle Gabrielu a Joxera na trh, aby koupili koření, které by potom míchali se sírou a dřevěným uhlím a zkoušeli, jestli neobjeví recept na černý prach. Xena s Pao Ssu vyrazí pátrat po člověkovi, který ukradl knihu Lao Ma. Po cestě si povídají a vychází najevo, že Pao Ssu nemá Lao Ma zrovna v oblibě. Někdo je sleduje, a tak sesednou z koní, které pošlou pryč, a samy jdou pěšky potokem, aby pronásledovatele setřásly. Xena si však s sebou bere sedlové brašny.
   Díky Joxerovi jsou on a Gabriela na tržišti zatčeni, protože u sebe mají zakázaný černý prach.
   Xena a Pao Ssu dorazí do jeskyně, ve které je schována K'ao Hsin, sestra Pao Ssu (dost podobná, a aby ne, když jde o dvojroli), která má knihu Lao Ma. Sestřičky se pohádají. Xena řekna K'ao Hsin, aby jí dala knihu. Tu schová do sedlové brašny. Potom Xena řekne Pao Ssu, že ví, že armáda útočící na klášter je její. Potom se s Pao Ssu trošku pomlátí. Pao Ssu ji na moment ochromí tím, že jí pod nohy hodí něco černého prachu. Vezme knihu ze sedlové brašny a uteče. Xena ji však nepronásleduje. Pao Ssu pak není příliš nadšena, když zjistí, že vzala špatnou knihu.
   Joxer a Gabriela se po troše snahy dostávají z vězení.
   Xena a K'ao Hsin jdou do paláce, kde žila a zemřela Lao Ma.
   Gabriela a Joxer po cestě narazí na Pao Ssu, která jim řekne, že ji Xena pro ně poslala. Jdou tedy s ní.
   Xena a K'ao Hsin studují knihu Lao Ma. Vyruší je pokřik Pao Ssu z venku. Vyjdou tedy ven a uvidí Gabrielu a Joxera přivázané k hromadám črného prachu, od kterých vedou cestičky černého prachu až k Pao Ssu, která v ruce drží hořící pochodeň. Pao Ssu samozřejmě požaduje knihu Lao Ma. Xena s ní chvíli vykecává, pak však k Pao Ssu přiběhne K'ao Hsin s knihou. Pao Ssu jí ji vezme, zapálí černý prach a uteče. Xena se vrhne zachraňovat Gabrielu, poté hodem chakramem přeřízne Joxerova pouta - ten na poslední chvíli před výbuchem uteče, ovšem díky tlakové vlně se proletí.
   Joxer v kuchyni přichází na tajemství černého prachu.
   Xena (v nových hadrech) a K'ao Hsin se společně připravují na střet s Pao Ssu - ony dvě jsou totiž jestřáb a holubice, s Pao Ssu to nemá co dělat. Při této přípravě si přeříkávají pasáže z knihy Lao Ma, které si Xena pamatuje.
   Pao Ssu studuje originál a získává jisté superschopnosti, čímž přinutí Go Kuna, aby se jí poklonil až k zemi.
   Joxer a Gabriela zcela nezáživně vyrábějí rachejtle.
   Gabriela přijde za Xenou a K'ao Hsin a řekne jim, že armáda Pao Ssu opustila tábor. Xena a K'ao Hsin se tam vydají a setkají se s Pao Ssu oblečenou podle poslední Chinské módy. Začnou po sobě metat blesky, ohnivé koule a podobně a dost mezitím vykecávají - Pao Ssu mimo jiné říká, že viděla svou budoucnost a že jde ve stopách Zeleného draka. Na kopci nad táborem zatím Joxer a Gabriela chystají rachejtle k odpálení. Jsou napadeni Go Kunem a jeho muži a strhne se bitka. Go Kunovi muži začnou odpalovat rachejtle na Xenu a K'ao Hsin. Tyto dvě společným úsilím odhodí bleskovým útokem Pao Ssu dozadu, akorát na stan s černým prachem, který je vzápětí zasažen rachejtlí. Celý tábor letí do vzduchu a utápí se v plamenech. Gabriela začíná vypadat trošku posmutněle, ale Xena a K'ao Hsin vychází z plamenů nezraněny.
   K'ao Hsin říká Xeně, že jsou sestry a dobré nástupkyně Lao Ma.
 
Komentář:
• To obtain a copy of Joxer's recipe for Moo Shu Sauce and other Chinese delicacies visit your local bookstore or look for it on the Internet.
• hmm, takové divné - sice to nebylo nějak slabé, ale ani nikterak silné - taková šeď, ze které vynikalo jen pár momentů - dost mi to přišlo, jako by se tahle epizoda zatoulala z první série, byla tak nějak plochá...
• a které že momenty se mi tedy líbily? Samozřejmě Gabrielino hledání prachu u Joxera, Joxerova hláška, že měli jít "podél té kamenné zdi", Joxerovo objevení receptu na černý prach a potom hudební doprovod pod vykecáváním při bleskové přestřelce - a to by asi bylo tak všechno... tedy ještě mě dost rozesmál disclaimer, který nádherně komentuje prohlášení přidané na konec epizody The Way :-)))
• závěrečné hodnocení - druhý Debt to prostě není ani náhodou...

Dabing:
• mohl by se taky maestro Urbánek podívat, jak jisté myšlenky Lao Ma překládal v Debtu...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.67
Doposud známkovalo 15 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma