Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série pátá

507  Back in the Bottle
(Zpátky v láhvi)
Prod. num. V0909
Další postavy: Joxer, Pao Ssu, K'ao Hsin, Khan, Ming Tien, Lin Qi


Synopse:
   Xena se snaží pomocí sil Lao Ma upéct králíka, ale ani po několikáté se jí to nepovede a králik opět zkamení. Joxera to naštve a prohlásí, že radši půjde něco k jídlu koupit. Šáhne pro peníze a vytáhne váček s černým prachem. Xena si tento váček vezme do ruky a má vidinu velké bitky, ve které se objeví nějaký neznámý mladý muž, poté Gabriela a Joxer a všichni jsou zabiti výbuchem černého prachu. Xena prohlásí, že se musí okamžitě vrátit do Chin.
   Khan vzývá Zeleného draka. Objevuje se Ming Tien. Otočí se o 180 stupňů a objeví se Pao Ssu. Tihle dva jsou po svém spojení nadáni velkou mocí a samozřejmě chtějí mrtvou Xenu. Dávají tedy Khanovi recept na černý prach.
   Xena, Gabriela a Joxer potkávají spoustu uprchlíku a mezi nimi i K'ao Hsin. Ta jim říká, že se z hor vynořil Khan, zná recept na černý prach a má velkou armádu. Xena rozhodne, že se uprchlíci musí jít schovat do jeskyní pod palácem Lao Ma, protože utéct už nestačí. Pošle Gabrielu napřed, aby to tam prohlédla. Také řekne K'ao Hsin, že recept na černý prach musela Khanovi dát Pao Ssu.
   Gabriela dorazí do paláce Lao Ma a najde tam Lin Qiho a jeho muže, kteří se tam opevňují. Dovnitř vtrhnou Khanovi muži z předvoje a započne bitka. Lin Qi je zjevně okouzlen počínáním Gabriely v boji a začne dělat podle jejího. Vesničané se tedy začnou stěhovat do jeskyní pod palácem.
   Khanovi muži jsou do jednoho označeni cejchem Zeleného draka.
   Xena a K'ao Hsin probírají vizi, kterou, jak se ukazuje, měly obě. Xena říká, že může sílu usměrňovat, ale není přiliš schopná ji zvládnout.
   Zvenku paláce se ozve výbuch. Xena tam běží a najde Joxera s několika uprchlíky uprostřed minového pole. Opatrně jde za nimi. Když k nim dojde, řekne jim, aby šli za ní v jejích stopách. Zvedne se však vítr a stopy rozfouká. Objevuje se Khan a jeho muži. Také se objevuje Ming Tien, který říká, že je se svou sestrou uvězněn mezi světy, protože za svého života nesplnili svůj úkol - nezabili Xenu. Khanovo vojsko pošle na Xenu nějaké ty rachejtle, ale ta vztyčí mentální deflektor a odrazí je. Pomocí chakramu "probouchá" cestu ven z minového pole a všichni začnou utíkat po ní pryč. Khan za nimi pošle své muže. Objevuje se Gabriela a Lin Qi a začnou muže mlátit. Xena poznává v Lin Qim mladého muže ze své vize.
   Xena studuje knihu Lao Ma a testuje své schopnosti. Přichází K'ao Hsin a říká jí, že sílu Lao Ma už nehodlá použít, protože v knize se píše, že pokud sílu použije jeden ze sourozenců, stává se tím ten druhý silnějším.
   Gabriela a Lin Qi jdou vyhodit do vzduchu Khanovy zásoby černého prachu. Khan je však ve skladišti prachu chytí do své sítě. Jeden z jeho mužů vysype prachem cestičku od beden prachu ke vchodu a Khan ji zapálí, načež se i s muži pochopitelně zdekuje. Xena cítí Gabrielin strach a s pomocí sil Lao Ma vyvolá vítr, který ze stanu vysaje vzduch (Gabriela a Lin Qi se naštěstí včas nadechnou) a tím zahasí oheň postupující k hromadě černého prachu. Gabriela a Lin Qi se vymotají ze sítě a vyhodí stan do vzduchu sami.
   Přiběhne Joxer a hlásí, že se blíží Khanova armáda a že mají vesničany jako štít. Xena prohlásí, že jí nezbývá nic jiného, než zničit celou stotisícovou Khanovu armádu.
   Xena říká Gabriele, aby se všichni uklidili stranou, protože potřebuje dosáhnout naprostého klidu, což by nemohla, kdyby se obávala o život někoho jiného. Samotná se potom staví před Khanovu armádu, která se zastavuje. Armáda začne na Xenu střílet rachejtle, tak je odráží či returnuje svým mentálním deflektorem. Gabriela, Joxer a Lin Qi se vrhají mezi vojáky a zachraňují vesničany sloužící jako rukojmí. Po nějaké době je Xena už pořádně znavena a už nemá moc síly, tak na ni Khan pošle tři jezdce. Xena je bleskově sundá blesky. Potom začne cosi mumlat, znak Zeleného draka se u všech v Khanově vojsku rozzáří a nepřátelé se změní v kámen. Ming Tien a Pao Ssu se roztočí a vybuchnou.
   Následuje samozřejmě něco vykecávání na závěr, rozloučení s K'ao Hsin a Lin Qim a odchod domů.
 
Komentář:
• Pao Ssu's split personality was not harmed during the production of this motion picture.
• hmm, o něco slabší než předcházející Purity...
• prostě se mi to nelíbilo, IMO nejslabší epizoda celé páté série
• mentální deflektor vzor "Xena" - kam se hrabe Hvězdná flotila ;-)
• Xena se nám svým zásahem postarala o IMO nejzajímavější čínskou kulturní památku :-))
• jediným světlým momentem epizody byl Joxer - jednak jeho hláška o tom, že nemá nic společného s legendární plynatostí v Thébách a především jeho závěrečný výstup, kdy předváděl (za doprovodu příslušných whooshů), jak udatně bojoval proti Khanově armádě...
• zkrátka slabota slabota a ještě jednou slabota...

Dabing:
• hmm, opět standart - čili slabota...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.92
Doposud známkovalo 13 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma