Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série pátá

522  Motherhood
(Mateřství)
Prod. num. V0923
Další postavy: Hope, Fúrie, Joxer, Ares, Eve, Virgil, Afrodita, Athéna, Discord, Hádes, Hefaistos, Deimos, Artemis, Poseidon, Křtitel


Synopse:
   Eve jde pouští a prožívá si menší duševní trauma způsobené předchozím osvícením, díky kterému si uvědomila svůj dosavadní život v celé jeho hrůzné podobě. Xena a Gabriela ji z povzdálí sledují a rozhodnou se, že jí pomohou.
   Bohové jsou shromážděni v hlavní síni Olympu. Ares dostává trochu sprda, že jim neřekl dřív, že Livia je Eve (nebo že Eve je Livia? ;-) ). Athéna povolává Fúrie. Afrodita chce, aby ze svého plánu vynechala Gabrielu, že jsou přítelkyně, ale Athéna jí jen řekne, aby se radši nedívala.
   Objevuje se banda maníků a chtějí zabít Eve. Samozřejmě se jim postaví Xena a Gabriela a nakonec se jim útočníky podaří zahnat. U Gabriely se objevují Fúrie a začínají jí našeptávat, že musí Eve zabít, protože se staví mezi ní a Xenu - a samozřejmě i proto, že zabila Joxera.
   Objevuje se cizí žena a ptá se, jestli Xena (jejíž jméno zaslechla) je Xena, ochránkyně Eliho víry. Když jí Gabriela řekne, že ano, nabídne jim přístřeší.
   V jejím příbytku si povídají o Elim. Gabriela říká, že jí Eli sdělil, že každé živé stvoření může být spaseno láskou. Eve tvrdí, že ona ne. Gabrielu mezitím zase obhospodařují Fúrie. Ona cizí žena říká, že nedaleko žije muž, který pokračuje v Eliho tradici a uvádí hříšníky na cestu lásky - prý mu říkají Křtitel.
   Xena, Gabriela a Eve jsou na mořském břehu. Eve jde ke Křtiteli a ten na ní provádí příslušný obřad. Mezitím se z nebes natáhne ke Xeně proud ohně. Xena jen prohlásí, že jestli to tak musí být, pak je připravena. Fúrie zatím opět obšťastňují Gabrielu. Eve se vrací ke Xeně a Gabriele a je poměrně rozzářená.
   V moři se začne bouřit voda a objevuje se Poseidon. Na pláž přibeamují další bohové. Začnou po Xeně a spol. metat firebally. Xena je odráží mečem a chakramem tak šikovně, že dva z nich zasáhnou Poseidona, který se zasyčením zmizí (1:0 pro Xenu). Discord se se vztekem na rtech a mečem v ruce rozeběhne na Xenu, ale ta jí celkem suše sundá svým mečem hlavu z krku (2:0). To nevydrží Hefaistos a hází po Xeně své kladivo. Ta ho chakramem sráží na zem, kotoulem se k němu přenáší a returnuje ho přesně do Hefaistovy hrudi (3:0). Už i Athéně na Olympu přijde, že se asi dole děje něco podstatného. Přibeamuje tedy také, společně s Areem, na pláž. Celkem chladně konstatuje Xeninu nově nabytou schopnost zabíjet bohy a po Xenině odchodu sprdne své ovečky, že se do toho neměli plést a měli nechat vše na Fúriích - takhle jen utrpěli zbytečné ztráty.
   Gabriela se ptá Xeny, jak se stalo, že může zabíjet bohy. Xena jí vysvětlí, že během Evina křtu za ní přišel duch poslaný archandělem Michaelem a řekl jí, že byla vybrána jako matka Posla a že dokud bude Eve žít, tak ona bude mít moc zabíjet bohy.
   Xena, Gabriela a Eve dorazí k domu Joxera, kde hodlají chvíli setrvat. Virgil se tam zrovna chystá k odjezdu. Když vidí Eve, tak ji chce zabít, ale Xena mu v tom zabrání. Gabriela si s ním trošku promluví a Virgil se vydává do Athén, kam prý po smrti Joxera odjela Meg se zbytkem rodiny za příbuznými.
   Nebe se zatáhne a začne pršet. Eve děkuje Gabriele za svitky, ve kterých uchovává Xenu věčně živou. Pak si jde svitky číst. Xena zahlédne oknem venku Area stojícího v dešti. Řekne Gabriele, aby hlídala zadní vchod, a jde ven. Gabriela zahlédne stín a připraví si saie.
   Xena se venku vybavuje s Areem, který jí říká, že ji miluje. Gabriele se vevnitř zjevuje duch mrtvého Joxera (klasického, nezestárlého) a nabádá ji, aby zabila Eve. Objevují se Fúrie a Hope a také přesvědčují Gabrielu, aby Eve zabila. Gabriela se pomalu zezadu blíží k Eve a za povzbuzování Fúrií a Hope zvedá sai nad hlavu. Xeně venku dochází, že něco není v pořádku, a běží dovnitř. Objeví se tam přesně v okamžiku, kdy Gabriela zabodává sai Eve do zad. Xena neváhá a hází chakram, který zasáhne Gabrielu do hlavy, a ta se složí na zem. Fúrie vylétnou ven z Gabrieliny hlavy a zmizí. Xena okamžitě začne prohlížet zranění Eve a Gabriely.
   Athéna vyhlásí frontální útok. Spolu s Hádem, Deimem a Artemis se objevují a zahajují boj. Xeně se podaří obrátit stůl, který tak teď poskytuje aspoň nějakou ochranu. U Gabriely se objevuje Afrodita v černém. Xena jí zahrozí kudlou, ale Afrodita prohlásí, že přišla pomoci, a odbeamuje s bezvládnou Gabrielou do vedlejší místnosti. Xena se snaží dostat Eve tamtéž, ale Hádes se do ní pustí. Zdá se, že má navrch, ale Xena použije starý dobrý ohnivý dech a Hádes se ocitne v plamenech, trošku pobíhá a nakonec padá mrtev (4:0). Xena dotáhne Eve k Afroditě a řekne jí, aby se o ni postarala.
   Boj pokračuje dál. Na řadě je Deimos. Vypustí trochu fireballů, jeden z nich Xena odrazí směrem na povoz, který se díky němu dostane do vzduchu a přistává na Deimovi (5:0). Athéna a Artemis mizí. Mezitím se u Eve objevuje Ares, vytahuje meč a napřahuje se k ráně. Xena přibíhá včas, chakramem vyráží Areovi meč z ruky a trošku jej řízne. Afrodita mizí.
   Xena podpírá Eve a táhne Gabrielu ven z hořícího domu na déšť. Objevuje se Afrodita. Xena se jí ptá, proč Gabrielu neuzdravila. Afrodita odpoví, že bohové mohou uzdravovat pouze s požehnáním Athény, a to v tomto případě tak nějak nepřipadá v úvahu. Xena chce po Afroditě, aby je vzala na Olymp, že hodlá bohům udělat nabídku. Afrodita po chvíli zdráhání souhlasí.
   Na Olympu s Afrodita rozloučí a zmizí. Objevuje se Ares a provokuje. Xena ho střelí z kuše do stehna a symbolicky spoutá (zřejmě Héfaistovým) řetězem. Poté společně všichni vrazí (no vrazí, Xena před sebou popohání Area, podpírá Eve a za sebou vleče bezvládnou Gabrielu) do hlavní síně, kde na trůnu sedí Athéna. Xena jí říká, že pokud uzdraví Gabrielu a Eve, tak nechá bohy napokoji. Artemis však po ní střílí dva šípy. Xena je samozřejmě chytá a vrací zpět, přimo do Atrtemidina těla (6:0). Athéna vypustí pár fireballů a míří k Eve, ale Xena ji zastavuje. Započne mezi nimi boj. Bokem mezitím Eve umírá. Ares, který to vidí, se k ní snaží dostat. Xeně se podaří probodnout Athénu mečem, ale ta neumírá. Po chvilce dalšího boje se Xena ocitá na zemi a Athéna se napřahuje k finální ráně. Ares se však mezitím vzdal své nesmrtelnosti a vyměnil ji za životy Gabriely a Eve. Athéna je tedy velice překvapena, když se chvíle velkého triumfu mění (z jejího hlediska) poslední ránou Xeny ve chvíli velké porážky. Jen nevěřícně pohlédne na Area a poskládá se na zem (7:0). Xena Areovi pěkně poděkuje.
   Na mořském břehu si Gabriela a Xena libují, jak všechno dobře dopadlo a že Eve je už opět dcerou své matky.
 
Komentář:
• All the Gods were harmed during the production of this motion picture.
• Xena - Olymp 7:0 - mno Xena z toho vyšla s nulou hlavně díky Areovi...
• jojo, masakry mám rád :-))))
• takže kdo nám zbyl: Afrodita, Ares (ovšem smrtelný), Apollo, Hermes, Fortuna... no až na první dva (aspoň z hlediska Xenaverse) žádný těžký kalibr ;-)
• I LOVE FURIES - tyto dámy jsou vždy zárukou dobré a hodnotné zábavy :-))) BTW by mě zajímalo, jestli si vzaly do parády Ercyla poté, co spáchal otcovraždu ;-)
• cheche, Křtitel - tím nám IMO v rámci křesťanského subtextu padá teorie, že Eli je v podstatě Ježíš, a toto podezření se přesouvá na Eve...
• když už jsme u Eve - ta (chuděra) dokončila přechod od šťavnaté, nádherné a pěkně záporné Livie, The Bitch Of Rome, na nudnou, suchou a příliš kladnou Eve, The Messenger Of Eli - čili Callisto už není jediná, koho něco takového potkalo...
• Afroditě to v černé kurewsky slušelo, mňam mlask...
• a co pavouci? no asi to, že v době natáčení této epizody už tuším bylo jasné, že Sam Raimi bude dělat Spidermana :-)
• a teď k mému "Best Of" této epizody:
   3) Xena, Gabriela a Eve v dešti - doprovázeno oním geniálním hudebním kouskem, který se poprvé objevil v A Good Day a který, je-li obraz vhodně nastříhán, umocňuje (aspoň mně) požitek minimálně o 200%...
   2) vybíjení bohů na pláži - celkem drsné kosení, v němž by body za styl dostala hlavně Discord, obzvláště za krásný průlet hlavy před kamerou ;-)    1) Fúrie a Hope nutící Gabrielu zabít Eve - to komentář nepotřebuje, je to naprosto bezchybné...

Dabing:
• no nějak jsem na dabing sral, asi i proto, že jsem si tuto epizodu tak dva tři dny před vysíláním na N@VĚ dal v originále... ale musím říct, že nejhezčí chvíli této epizody, kdy Hope nutí Gabrielu zabít Eve, pořádně zmršili - viz. ukázka v mém "Best Of"...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.64
Doposud známkovalo 53 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma